Műköröm

A műkörömépítés célja a saját körmök megerősítése, hosszabbítása, formájának esztétikusabbá tétele. A műköröm szó hallatán szinte mindenkinek a hosszú, feltűnő körmök jutnak eszébe, pedig lehet rövid, elegáns, és természetes formájú, a háztartási munkát és a napi tevékenységet nem gátló is.

A műköröm előnyei, hogy viselőjét leszoktatja a körömrágásról, a körömbőr tépkedéséről, a köröm formája alakítható, és a hosszát is meghatározhatjuk, a puha, beszakadozó körmök is csodásak lesznek. A műkörmön a lakkozás és egyéb díszítés is tartósabb, hetekig ápoltságot és szépséget sugároz.

A műköröm hátrányai közé sorolható, hogy 2-2,5 hetente ajánlatos az összereszelése a saját körömmel, 3-6 hetente pedig mindenképp fel kell töltetni, rendbe rakatni. Otthon, szaktudás nélkül barkácsolva a körmünk sérülhet, elgyengülhet, begombásodhat.

Tévhit, hogy a műköröm roncsolja a saját körmöt, és táptalaja lehet a gombás megbetegedéseknek. A szakszerűen elkészített műköröm, és a szakember útmutatásai alapján történő megfelelő műköröm “használat”, (rendszeres tisztítás, időben történő karbantartás, töltés) segíti a saját körmöt erősebbé válni, és nem okoz gombás fertőzést. Ha egy műköröm pl. fellevegősödik (mert szerszámként használják, vagy egyéb okból sérülés keletkezett), és a vendég saját kezűleg a boltokban kapható olcsó ragasztókkal, tipekkel akarja mindezt orvosolni, akkor valóban nem zárható ki, hogy komoly problémát okoz körmeinek.

Itt kell megemlítenem azt a tévhitet is, miszerint azért kell időnként eltávolítani a műkörmöt, hogy az “pihenni”, “levegőzni” tudjon. A körömlemez egy elszarusodott, élettelen szövet, amely sem pihenni, sem levegőzni nem tud, így a műköröm eltávolítására csak akkor van szükség, ha sérült, vagy a vendég így kívánja.

A saját köröm megerősítése (részletesen > ITT < olvashat róla) is műköröm készítés, azzal a különbséggel, hogy nem kell a természetes körmöt meghosszabbítani, mert a formájával és méretével elégedett a vendég. (Sokat gépel, varr,… vagy pengetős hangszeren játszik, a hosszú köröm akadályozná…) Tehát a köröm hossza és a formája is adott, nincs szükség tipre, sablonra, a természetes körömre az előkészítő fázis után megerősítésként zselé vagy porcelán réteg kerül. Megerősítő szövet – selyemszál vagy üvegszál – is kerülhet a rétegbe. Sokan csak azért választják ezt a technikát (lábra is), mert a lakkozás, díszítés is sokkal tartósabb a műkörmön.

A műköröm építést technológiai szempontból kétféle módon alkalmazzák: felragasztható tip, vagy sablonnal épített műköröm. Én az épített műkörmök híve vagyok, tipet nem alkalmazok.

Épített műköröm esetén kiemelten fontos a saját köröm megfelelő előkészítése (pl. gombásodást megelőző, zsírtalanító, vízelvonó, tapadás elősegítő folyadékok). Ezután sablont helyezünk a saját köröm alá, amelyre zselét vagy porcelánt hordunk fel, igény szerint belső díszítéssel. Kötés után a sablont eltávolítjuk, majd a körmöt formázzuk és polírozzuk, illetve különböző módokon díszítjük.

A zselé egy víztiszta, egy komponensű, méz sűrűségű műgyanta, melyet több rétegben kell felvinni a körömre, illetve a tipre. UV fényre köt.

A porcelán kétkomponensű anyag, acryl por és folyadék (liquid) keveréke, fényre, illetve UV fényre köt. Keményebb anyag, mint a zselé, de ugyanannyira tartós. A lassú kötésű porcelánt általában díszítésnél, a gyors kötésű porcelánt pedig a műkörmök megformázásánál használjuk.

Műkörömformák

Ahogy a divat, úgy a műköröm formák is folyamatosan változnak. Habitus, ízlésvilág, kézforma, foglalkozás, napi tevékenység kérdése, hogy valaki a konszolidált, vagy az extravagáns formát részesíti előnyben, de mindenki megtalálhatja a számára legideálisabb műkörömformát.

Konszolidáltabb forma az örök divatú szögletes (kocka) műköröm (néha kicsit a sarkakat lekerekítve), amelyet általában francia körömként szoktak elkészíteni. A francia műköröm azt jelenti, hogy a köröm szabad széle fehér színű, a körömágyi rész pedig igazodik a természetes köröm színéhez. Sokak szerint természetesebb, egyedibb a mandula forma, amely a kockaforma és a hegyes forma közötti átmenet. Nagyon kedvelt a színes francia, vagy a díszített francia műköröm is. Rövidebb vagy hosszabb változatban Én ezeket részesítem előnyben műköröm építésnél.

A “bevállalósabb” műköröm-viselők, – amennyiben életmódjuk megengedi, más formákat is előnyben részesítenek. A divattrendekhez tartozik a látványos, hegyes, hosszú köröm, más néven stiletto. Újabb formák is jelennek meg folyamatosan, mint pl. az edge (szögletes, háztetőre hasonlító forma), a pipe (hajlított, kerek végű, párhuzamos oldalú cső forma), az orosz mandula (erősen hajlított, mandulaívben végződő, párhuzamos oldalú forma), a hybrid (másik nevén stiledge, azaz a stiletto és az edge forma kombinációja), illetve a pinty csőrére emlékeztető finch körömforma, …. és még sorolhatnám. Ezek a műkörmök igazán gyönyörű művészi alkotások, de nem igazán tölthetőek, és áruk a többszöröse lehet a normál kocka vagy mandula műkörmökénél- az elkészítési idejük és nehézségi fokuk miatt.

Körömágy hosszabbítás

Ha a vendégnek rövid a körömágya, vagy lenövésmentes francia véget szeretne, illetve a körömrágás problémájával küszködik, minden esetben ez javasolt. Készülhet zseléből és porcelánból is, többféle színárnyalat kapható, hogy illeszkedjen a saját köröm színéhez. A körömágyat fedőképességével optikailag megnyújtja, és takarásba kerül a saját köröm szélének az a része, ami a köröm növekedésével a legtöbb műkörmöt viselőt zavarja.

Díszítés

Csak a fantázia és a műkörmös tudása szab határt! Használható csillámpor, strassz, matrica, szárított virág, gumidísz, textil dísz, gyöngy,…. minden, ami csak műkörömbe, műkörömre építhető. Akril festékkel, színes zselékkel, illetve színes porcelánnal is gyönyörűen lehet a körmöket díszíteni. Nagy örömömre nemcsak én, hanem vendégeim is szeretik a körömdekorálásokat.

Műköröm összereszelés

A természetes köröm növekedésével jár, hogy kb. két hét után már látszik a hátsó bőrredő és a köröm lemezre épített műköröm anyag közt a természetes körömlemez, viszont még nincs annyi hézag, hogy töltést igényelne. Ilyenkor javasolt az épített köröm és a természetes köröm találkozási pontját összereszelni, majd fényzselével visszaadni a köröm fényességét.

Műköröm töltés

Van, akinek lassan nő a körme, és van, akinek gyorsabban, de kb. 3-5 hét után már nem túl szép látvány a saját köröm és a műköröm közötti hézag látványa. Ennek a területnek (megfelelő előkészítés után) zselével vagy porcelánnal való befedését nevezzük töltésnek. Az időben történő összereszeléssel majd töltéssel nem csak a köröm esztétikusságát, hanem a stabilitását, tartósságát is megőrizhetjük.

Műköröm eltávolítása

Az eltávolítást célszerű szakemberrel végeztetni, hogy ne sérüljön meg a körömlemeze. A műkörmöt feszegetni, letépni, lefeszíteni TILOS! Három féle módon távolítható el a műköröm: lenövesztés, lereszelés, leoldás. Az eltávolítás módszere mindig attól függ, hogy milyen alapanyaggal készítettük a műkörmöt.

A lenövesztés a legtermészetesebb módszer a saját körömnek. A fent lévő anyagot (zselé, porcelán vagy tip) hetente – kéthetente át kell reszelni, bufferolni és polírozni. így fokozatosan elvékonyodik, illetve a köröm növekedésével lenő a műköröm is. Ebben az esetben a természetes körömlemez nem sérül és az esztétikai látvány is mindig pozitív.

A lereszelés a leggyorsabb módja a műköröm megszüntetésének. Egy durva szemcsés reszelővel a műköröm anyagát lereszeljük – óvatosan!, majd amikor már közeledünk a természetes körömlemezhez, akkor egy közepes illetve finom szemcséjű reszelővel távolítjuk el a fent lévő anyagot. Nagyon figyelni kell, hogy a természetes körömlemezt ne reszeljük meg, mert akkor azt elvékonyítjuk, érzékennyé tesszük. Az így eltávolított műköröm után a természetes körömlemez felülete “karcos” lesz. Ezt polírozóval korrigálni lehet.

A leoldásos módszer csak porcelán körömnél lehetséges. Tip zselés műkörömnél a zselé lereszelése után a tip már szintén leoldható. A porcelán vagy tipoldó folyadékban áztatva és rétegenként reszelővel vagy narancsfapálcával letolva, majd újraáztatva kell a folyamatot ismételni a teljes eltávolításig.

Kizáró, illetve fokozottabb figyelmet igénylő körülmények műköröm építésnél:

Specifikus fertőző betegség, pl. TBC, lázas állapot, vírusos betegség, pl. szemölcs, súlyos, kezeletlen cukorbetegség, érszűkület, valamint kóros vérzékenység, szemölcs, anyajegy, gombás fertőzés, nyílt seb, gyulladásos köröm, látható elváltozás, sérülés, a terhesség utolsó időszakában, műtét előtt, továbbá hagyományos (áztatásos) manikűr után, hideg, nyirkos kéz (tapadási probléma) esetén. Fentiek miatt minden szolgáltatást a vendégem kikérdezésével, kézdiagnosztikával, vendégkártya kitöltésével kezdek.

Vendégem a masszázsfotelben a nyakát, hátát, derekát kényeztetheti, a kéz- és lábápolás után pedig testi-lelki harmóniában, feltöltődve térhet vissza a mindennapi élet körforgásába.

Névnapra, születésnapra, évfordulóra, karácsonyra, egyéb jeles alkalomra, vagy csak úgy remek ajándék lehet egy manikűr / pedikűr / gel lakkozás, vagy egy kényeztető kéz / lábápolás ajándékutalvány!

Manikűr és pedikűr háznál, azaz mobil kézápolás és lábápolás. Próbálja ki Ön is egyénre szabott szolgáltatásaimat, igény esetén akár az otthonában, hétvégén is (csak manikűr és pedikűr, gél lakkozás háznál nem igényelhető), és tartozzon családtagjaival együtt elégedett ügyfeleim táborába! Sok szeretettel és folyamatos akciókkal várom minden kedves régi és új Vendégemet!

Tekintse meg Árlista és Akciók oldalaim.

Mielőtt kezelésre jelentkezik, kérem, hogy olvassa el:
Házirend – Bejelentkezés – Késés – Lemondás

Előzetes időpont egyeztetés szükséges szolgáltatásaim igénybevételéhez!
Bejelentkezéseket CSAK telefonon, kijelzett számmal fogadok.

Ha tetszett, amit olvasott, és úgy gondolja, hogy ezek az információk segíthetnek rokonainak, barátainak, ismerőseinek is, akkor kérem, ossza meg velük is oldalam!